TOP KVALITA

vynikajúca kvalita použitých materiálov

JEDINEČNÝ DIZAJN

majte svoj jedinečný dizajn garážovej brány

10 ROČNÁ ZÁRUKA

na povrchovú úpravu technológiou DURA PRINT

PRECÍZNA MONTÁŽ

ktorá predĺži životnosť Vašej novej brány

Kvalitné garážové brány a spokojnosť konečných užívateľov sú hlavnými cieľmi, ktoré sa spoločne snažíme v spoločnosti Elvas,s.r.o. dosiahnúť.

Garážové brány, ktoré Vám ponúkame sa vyznačujú tichým a plynulým chodom, dlhou prevádzkovou životnosťou, kvalitou použitých materiálov pri výrobe, dlhotrvajúcou farebnou stálosťou povrchov, pohodlným spôsobom ovládania, ktorý môže byť individuálne navrhnutý a nainštalovaný, jednoducho podľa Vašich predstáv.

Ponúkame Vám rozsiahle skúsenosti v oblasti technického poradenstva, návrhu a montáže.  Sú to vynikajúce prevádzkové vlastnosti automatických garážových brán a spokojnosť zákazníkov, ktoré nás vždy tešia a zároveň rozširujú našu ponuku komponentov a služieb pre Vás. Nami dodávané brány pochádzajú od českého výrobcu Kružík, s.r.o., ktorého výrobky sa radia medzi kvalitné produkty.

Pri objednávkach, pristupujeme ku každému záujemcovi a garážovej bráne individuálne a dôkladne. Každá garážová brána je navrhnutá a následne vyrobená na mieru, tak aby došlo čo k najlepšiemu utesneniu stavebného otvoru a dosiahlo sa zároveň najoptimálnejšie využitie vnútorného priestoru garáže.

Garážové brány sú vyrábané z kvalitných panelov, s hrúbkou PUR izolácie 40 mm, ktorá je obojstranne pokrytá oceľovými plechmi, hliníkovými profilmi, či presklením. Používané panely sekcionálných brán s PUR izoláciou dosahujú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ktorých koeficient prestupu tepla dosahuje hodnôt U = 1,3 W/(m2.K).

Typ a prevedenie brány závisí od charakteru prostredia, kde bude brána pracovať – privátne alebo priemyselné využitie a samozrejme od požiadaviek koncového užívateľa. Brány sú vyrábané s kvalitnými kovaniami, ktoré sú upravené žiarovým zinkovaním pre dlhotrvajúcu ochranu povrchu. V ponuke máme pre Vás pripravené veľké množstvo kombinácií povrchov panelov a farebných prevedení. Môžete si vybrať povrch štruktúry dreva, farebnej úpravy v ľubovoľnom odtieni RAL, povrch s motívom rady DURA PRINT alebo si jednoducho zvoľte vlastný design, aký nemá nikto iný!

Navrhneme a dodáme Vám spolu so štýlovou novou garážovou bránou kvalitný pohon s radou pokročilých funkcií. Medzi tie najzákladnejšie patrí plynulý dojazd pred koncovými polohami, detekcia prekážky v priestore pod pohybujúcou sa bránou, osvetlenie priestoru garáže, možnosť pripojenia záložnej batérie, či prídavných automatizačných a ovládacích zariadení.

Možnosti je naozaj veľké množstvo, záleží to od Vašich požiadaviek a predstáv, na základe ktorých Vám nainštalujeme vhodný systém. Ak nemáte predstavu, čo je pre Vás najvhodnejším sýstémom pre ovládanie – nevadí! S možnosťami a technickým prevedením Vás radi oboznámime.

Ponúkame Vám radu pohonov, v rôznych kategóriách, so štandardnými alebo pokročilými parametrami a funkciami. Vhodnú dimenzáciu pohonu, pre dlhotrvajúcu životnosť Vám navrhneme my! Potrebné vlastnosti a požiadavky pre radosť z ovládania si zvolíte Vy!

Prenechajte na nás Vaše požiadavky a my Vám navrhneme vhodný systém ovládania. Na pohony poskytujeme záruky v rôznej dĺžke trvania, 2, 3, či až 5 rokov.

Priemyselné sekcionálne brány

Sekcionálné garážové brány

Fasádne brány

Posuvné garážové brány

Rolovacie lamelové brány

Dvojkrídlové gagarážové a vedľajšie dvere

Zabezpečujeme

 • Technické poradenstvo
 • Výber, predaj, showroom
 • Precíznu montáž
 • Odborné prehliadky
 • Revízne správy
 • Odborný servis
 • Údržbu
 • Náhradné diely

Neváhajte a obráťte sa nás s Vašimi otázkami, dopytmi a predstavami.

Pokúsime sa nájsť najlepšie technické a dizajnové riešenie, aby sa Váš život stal jednoduchší, pohodlnejší a krajší!

V oblasti návrhu a montáže garážových brán pôsobíme dlhodobo. Preto, aby Vaša garážová brána, vydržala čo najdlhšie, nestačí aby bola vyrobená z kvalitných materiálov. Veľmi dôležitou a nezanedbateľnou skútočnosť je správna a odborná montáž, ktorú Vám ponúkame.

Spôsoby montáže a prevedenia sekcionálných brán sú viaceré a závisí to najmä od stavebných podmienok, ako aj požiadaviek koncového užívateľa.

V oblasti výberu a návrhu Vám sme k dispozícii, či už u Vás doma, alebo u nás v showroome, kde máme pripravené k ukážke povrchové úpravy panelov pre lepšiu predstavu.

Dodanie garážových brán a servisov garážových brán, sme schopní zabezpečiť v rámci územia Slovenskej a Českej republiky.

Priemyselné sekcionálné brány

Sú vhodným riešením pre inštaláciu vo firmách, skladových a expedičných priestoroch. Priemyselná brána je vždy vyrobená na zakázku podľa reálných stavebných podmienok a požiadaviek zákazníka. Pre lepšie presvetlenie vnútorných priestorov, je možné do brány osadiť okná. Pri požiadavkách na celopresvetlenie vnútorných priestorov, ako sú dieľne, autoservisy a pod., je možné vyrobiť a dodať priemyselné hliníkové brány s celopresvetlením.

Na základe požiadaviek je možné vyrobiť do brány personálne dvere. Personálne dvere môžu byť so štandardným prahom o výške 105 až 150 mm, alebo s nízkym prahom o výške 30 mm. Personálne dvere sú so šírkou 800 alebo 900 mm s ďaľším príslušenstvom, ako je napríklad zatvárač dverí, elektronické istenie dverí, či pánikové kovanie.

Priemyselné brány sú určené na to, aby spĺňali všetky bezpečnostné požiadavky na podmienky náročnej prevádzky.Z toho dôvodu je obzvlášť potrebné, aby konštrukčné prvky boli vyrobené z dostatočne pevných materiálov. Dodávame priemyselné sekcionálne brány, ktoré sú rokmi overené, majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti a splňajú predpoklady pre náročnú prevádzky s dlhou životnosťou. Životnosť priemyselnej brány však nezávisí len od dobrej kvality použitých materiálov. Dôležitá je odborná montáž a následné správne používanie a pravidelná údržba.

Pohyb priemyselnej brány môže byť na základe ručného ovládania – reťazou. Dnes je už pohyb v značnej väčšine, automatický s použitím elektromechanickýho pohonu a ďalších riadiacich a bezpečnostných prvkov. Dodávame kvalitné a spoľahlivé pohony pochádzajúce najmä od nemeckých výrobcov typu GFA a MFZ s napájaním 230 V a 400 V AC. Ovládanie brán môže byť prostredníctvom ovládacích tlačidiel, diaľkového ovládania, a iné – podľa potreby. Režim a spôsob ovládania závisí od zadania od objednávateľa. Tomu podlieha celý návrh, ako riadiacich členov, tak i bezpečnostných ochraných prvkov, ktoré má brána, podľa daných technických a bezpečnostných podmienok, obsahovať.

Ešte nemáte svoju novú garážovú bránu PLUS?

Sekcionálne garážové brány PLUS sú brány s ťažným systémom pružín. Tieto pružiny sa nachádzaju v zvislej orientácii v priestore pri vertikálných vodiacich koľajniciach. Pružiny sú vždy umiestnené na obidvoch stranách vodiacich koľajníc, aby zabezpečovali rovnomerný a plynulý chod a celkové rovnomerné vyváženie garážovej brány. Pružiny naviac pozostávajú z tvz. zdvojeného systému pružín a laniek, čo slúži ako ochrana a eliminuje proti celkovému utrhnutiu a pádu brány na zem.

Systém je použiteľný pre brány s max. šírkou 4500 mm a max. výškou 2500 mm, s maximálnou hmotnosťou brány 125 kg. Výhodou brány s ťažným systémom pružín je jednoduchosť a s tým spojená výhodná cena. Brány sú tiché, nenáročné na údržbu.

Vymeňte staré ,,krídlovky“, či ,,výklopku“ za novú sekcionálnú garážovú bránu RSV!

Pri návrhu a dodaní Vašej novej garážovej brány sa snažíme reagovať na okolité stavebné podmienky a využiť tak každý možný cm. Riešení, ako využiť priestor čo najlepšie je viacero. Jedným z riešení, ktoré je možné aplikovať pri výmene Vaších starých dvojkrídlových dverí, či výklopnej garážovej brány je systém garážovej brány s renovačným rámom. Ide o systém, kedy sa vyrobí a osadí garážová brána spolu s renovačným rámom, ktorý môže napríklad prekryť pôvodné zárubne výklopnej brány. Výhodou systému RSV je, že brána sa inštaluje do stavebného otvoru, čo môže byť veľmi priaznivým faktorom, kedy sa požaduje, aby dĺžka garáže bola čo najväčšia. V bráne s renovačným rámom môžu byť osadené personálne dvere, okienka a ďaľšie voliteľné  príslušenstvo.

Pevná - Kvalitná - sekcionálná garážová brána a torzný systém ECO!

Sekcionálne garážové brány s torzným systémom pružín sú kvalitné a spoľahlivé. Brány sa skladajú z komponentov s dobrým stupňom kvality, ktorá je tiež ovplyvnená použitím najmodernejších technológií pri výrobe.

Torzný systém pružín sa navrhuje v závislosti od veľkosti, konštrukčného prevedenia a hmotnosti garážovej brány. Býva umiestnený nad stavebným otvorom brány, prípadne na konci horizontálných vodiacich dráh. Vieme Vám navrhnúť a dodať systém kovania brány spolu s torzným systémom podľa stavebných podmienok a Vašich požiadaviek tak, aby došlo čo k najefektívnejšiemu využitiu priestoru v garáži. K systému torzných pružín dostanete ochranný prvok, ktorým sú poistky proti utrhnutiu pružín zamedzujúce pád brány na zem.

Výhodou brány s torzným systémom pružín je celková pevnosť, vyváženosť a s tým spojený plynulý chod brány. Bránu možno automatizovať, nielen s použitím stropného pohonu s vodiacou dráhou, ale aj bočným pohonom, ktorý sa umiestňuje na hriadeľ torzného systému. Brány sa vyznačujú hlavne konštrukčnou pevnosťou, spoľahlivosťou a dlhou životnosťou.

 

 

Ušetrite! Neplaťte zbytočne za unikajúce teplo cez garážové dvere ...

Ponúkame Vám dodanie a montáž dvojkrídlových garážových dverí, ktoré nedovolia, aby Vám teplo už viac zbytočne unikalo z priestorov domu von. Dvojkrídlové garážové dvere sú vyrábané presne na mieru, tak, aby sa dosiahlo čo k najlepšie tepelno-izolačné prostredie a došlo k zamedzeniu prestupu tepla z vnútorných priestorov budov smerom do okolia. Osadenie dverí prebieha do stavebného otvoru.

Výhodou dvojkrídlových dverí je, že sú vybavené nízkym zaobleným prahom o výške približne 10 mm, čo umožňuje pohodlný prechod cez ne. Dvojkrídlové garážové dvere dodávame v dvoch prevedeniach. Sú to dvojkrídlové garážové dvere s neprerušeným tepelným mostom a dvojkrídlové garážové dvere s prerušeným tepelným mostom. Obidve varianty dvojkrídlových dverí pozostávajú  z masívneho hliníkového rámu,  tak aby boli dvere čo najpevnejšie. Rozdiel je však v tepelno-izolačných vlastnostiach, ktoré sú u dvojkrídlových garážových dverí s prerušeným tepelným mostom lepšie ako u dverí s mostom neprerušeným.

Dvojkrídlové garážové dvere s neprerušeným tepelným mostom predstavujú štandardný typ dvojkrídlových garážových dverí. Výhodou týchto dverí je, že sú cenovo dostupnejšie, oproti dverám s prerušeným tepelným mostom. Hliníkový rám má hrúbku 45 mm a sú vybavené, podobne ako dvojkrídlové dvere s prerušeným tepelným mostom, nastaviteľnými pantami.

Dvojkrídlové garážové dvere s prerušeným tepelným mostom majú, ako už bolo spomenuté, lepšie tepelno-izolačné vlastnosti, pričom táto výhoda je podmienená vyššou cenou, ktorá sa Vám však časom v podobe ušetrenej energie na vykurovanie môže vrátiť. Hliníkový rám s nastaviteľnými pantami má hrúbku až 70 mm.

Dvojkrídlové garážové dvere sa najčastejšie vyrábajú s povrchovou úpravou v prevedení s motívom dreva. Možné je dodať dvere v bielom prevedení, v odtieni antracit, či v ľubovoľne požadovanej farbe RAL, tak, aby na Vašom dome všetko pekne ladilo, podľa Vašich predstáv a snov. K dverám si môžete zvoliť rôzne veľkosti presvetlení – okienok. Ako výplň okienok je možné použiť z rady typov izolačných dvojskiel alebo akrylátových výplní s rôznym prevedením povrchov a priehľadností.

Okrem dvojkrídlových garážových dverí Vám ponúkame dodanie a montáž vedľajších jednokrídlových dverí, ktoré môžu byť opäť vyrobené s neprerušeným/prerušeným tepelným mostom. Je možné ich vyrobiť v povrchovej úprave a spolu s príslušenstvom obdobne, ako dvere dvojkrídlové.

Sekcie použité na výrobu brán...

Sekcie, sú dôležitým stavebným prvkom, ktoré sa používajú pre stavbu sekcionálných garážových brán. Je im preto potrebné venovať pozornosť. Kvalitný výrobca ich v súčasnej dobe vyrába s využitím najmodernejších technológií. Každá sekcia je zložená z plechov, ktoré sa obojstranne upravujú žiarovým zinkovaním. Hrúbka pozinkovaných plechov dosahuje 0,6 mm. Povrchová úprava môže byť kašírovaním fóliami v rôznych odtieňoch, nástrekom PUR farbou, tlačou s využitím technológie DURA PRINT. Vo vnútri panelu sa nachádza izolácia tvorenou PUR penou o hrúbke 40 mm. Hrúbka izolácie je navrhnutá tak, aby boli zaistené požadované tepelno – izolačné vlastnosti podľa súčasných požadovaných štandardov. Použité materiály pri výrobe panelov neobsahujú a netvoria freóny, plesne ani baktérie. V súčasnosti dodávame všetky sekcionálne garážové brány ako zateplené – s izoláciou PUR.

Najčastejšie používané typy sekcií:

Kvalitný pohon, aby Vaša brána vydržala mnoho...

Voľba a typ pohonu závisí vždy od podmienok, kde bude brána pracovať, konštrukcie brány a samozrejme požiadaviek na jej ovládanie. Pohonné jednotky sa vyznačujú spoľahlivým,  plynulým a tichým chodom. Ovládanie je jednoduché a pohodlné. V ponuke máme pohony, pre ktoré sú charakteristické štandardné parametre a vlastnosti ako je napríklad možnosť automatického zatvorenia brány, spomalenie chodu brány v koncových polohách, nastavenie rýchlosti a pod. Na základe Vašich požiadaviek Vám dodáme pohony s rozšírenými ovládacími funkciami , pohony so zvýšenou rýchlosťou, alebo pohony, ktoré zvyšujú stupeň zabezpečenia a ochrany proti vniknutiu.

Stropné pohonné jednotky sa pripájajú na sieť napätia 230 V, 50 Hz. Vďaka vnútornému napätiu pohonov 24 V sú pohony nielen tiché, ale aj úsporné. V súčasnosti používame pohony so zabudovaným moderným a efektným LED osvetlením v ich kryte. Po dojazde pohonu do koncovej polohy – zatvorenej/otvorenej dochádza k tomu, že osvetlenie počas nastavenej doby svieti, následne, po jej uplynutí dochádza k automatickému vypnutiu osvetlenia. K vybraným pohonom je možné pripojiť záložný zdroj a Vaša brána sa môže jednoducho otvoriť, aj v prípade výpadku napájania elektrickej energie.

Máte radi svet moderných technológií? Chcete mať ovládanie brány vždy po ruke, v jednom zariadení spolu s inými aplikáciami a funkciami? Máme pre Vás pripravené pohony, ktoré možno spárovať s internetovou sieťou a ovládať tak bránu prostredníctvom mobilného zariadenia. Cez Váš smartphone si môžete tak jednoducho pozrieť v akom stave sa Vaša nová brána nachádza.

Ku garážovým bránám dodávame predovšetkým kvalitné pohonné jednotky od svetovo známych výrobcov ako sú:

Bezpečnosť Vášho majetku ...

Súčasťou automatickej brány a pohonu je diaľkové ovládanie. Používame diaľkové ovládače pracujúce s rádiovými frekvenciami 433,92 MHz a 868 MHz. Diaľkové ovládače sú vybavené plávajúcim kódom. Plávajúci kód zvyšuje zabezpečenie ovládania Vašej garážovej brány oproti ovládačom s pevným kódom. Stupeň bezpečnosti je možné zvýšiť prepojením pohonnej jednotky k nadradenému riadiacemu a zabezbečovaciemu systému Vášho domu.

Zabránenie neželanému vniku ...

Rozmýšľate nad efektívnejším zabezpečením Vašej garážovej brány? Ponúkame Vám dodanie a montáž mechanického zabezpečenia zabraňujúceho nadvihnutie brány zvonku. Ak máte o systém záujem, dajte nám o sebe vedieť! Montáž je možné realizovať aj na brány namontované v minulosti.

Jedinečná povrchová úprava technológiou DURA PRINT ...

Počuli ste už o tejto jedinečnej a svetovo unikátnej technológii? Dovoľte, aby sme Vám ju priblížili. Jedná sa o skvelú technológiu, ktorá sa využíva pri tvorbe povrchovej úpravy a teda dizajnu povrchov sekcií garážových brán a garážových dverí.

Pri tvorbe povrchu sa využíva nanášanie atramentovej tlače pomocou trojosovej tlačiarne. Následne panel putuje s nanesenou vrstvou pod UV lampu, kde povrch vytvrdne. Ďalej sa povrch vrát nechá zalakovať matným PUR lakom. Takto vzniknutý povrch je vo finálnej podobe vysoko odolný voči súčasnému škodlivému slnečnému UV žiareniu, ktoré spôsobuje postupné blednutie povrchov predmetov. Taktiež je zabezpečená skvelá odolnosť proti oteru a oderu.

Technológiou DURA PRINT možno vytvoriť štandardne najčastejšie používané štruktúry dreva, kameňa, tehly, kovu, betónu, na výber je viac ako 150 rôznych motívov. Žiadny zo štandardných motívov nie je pre Vás ten pravý? Nevadí, môžete si zvoliť, ten Váš, jedinečný dizajn, ktorý nemá nikto iný!

RÝCHLE DODANIE

od začiatku návrhu až po samotnú inštaláciu

DĹŽKA PANELOV

podlač až na 7500 mm dlhé panely

PODTLAČ PANELOV

hladký, lamela, drážka, kazeta, V-profil

PODTLAČ POVRCHOV

hladký, woodgrain, stucco

3D EFEKT

nápadité návrhy dizajnérov a architektov

ROZLÍŠENIE TLAČE

kvalitné a pekné motívy

MOŽNOSTI PODTLAČE

sú takmer neobmedzené

OCHRANA DIZAJNU

Váš jedinečný dizajn môže byť chránený a nebude ho mať nikto iný

PODTLAČ LOGA

loga firmy a iných nápisov

PODTLAČ PRÍSLUŠENSTVA

v podobe okienok a iných tvarov

ZMENA DIZAJNU

po ľubovoľnej dobe

KVALITA POVRCHOV

dlhodobá, nevybledá, odolná voči UV a oderu

ZÁRUKA

na povrchovú úpravu v dĺžke až 10 rokov

PERFEKTNÁ CENA

primeraná k danej kvalite spracovania

 • STANDART – predstavuje najpoužívanejšiu štandardnú radu základných povrchov s motívom štruktúry dreva.
 • EXLUSIVE – rada netradičných povrchov, ako sú tehlová stena, naštiepané drevo, exotické dreviny a iné, ktoré štýlovo skrášlia Váš jedinečný dom.
 • INDIVIDUAL – môžete mať jednoducho svoj vlastný design ako nikto iný!
 • UNICO – skvelé motívy kovu, betónu a jedinečný vzhľad, ktorý nepochybne upúta s prítomným 3D efektom.
 • NEXT GENERATION – najmodernejšie motívy vytvorené za pomoci najpokročilejších technológií, páči sa Vám  motív brúseného kovu, dreva alebo modernej abstraktnej kompozície?
 • RUSTICAL – aj garážová brána môže byť prispôsobená tradičnej stavbe dýchajúcej históriou!
 • VERTICAL – zmeňte tradičný vodorovný smer štruktúry na zaujímavý netradičný, vertikálny, ktorý zaujme.
 • METAL – zaujímavé, moderné a inšpirujúce dekory s povrchom kovov.

Žiadny zo spracovaných motívov Vás nezaujal? Nevadí. Grafický návrh nám môžete dodať, alebo nám povedzte o svojich predstavách a zvyšok ponechajte na nás. 

Mysleli ste, že vydrží, no predsa opadla ...

Možno aj Vy sa zamýšľate nad tým, čo spraviť s garážovou  bránou, ktorá postupne kúsok po kúsku stráca povrchovú úpravu. Už ani zďaleka nie je pekná a Vás už pomaly prestáva baviť sa na takúto bránu deň čo deň pozerať. S týmto problémom sa stretávame v poslednej dobe často. Tento vplyv je daný umiestnením brány, vplývajúcimi poveternostnými podmienkami a v neposlednom rade kvalitou a spracovaním brány a celkovo zvládnutím technológie povrchovej úpravy sekcií. Dajte nám o sebe vedieť, prídeme za Vami, pokúsime sa Vám čo najlepšie poradiť, navrhnúť riešenie a vykonať všetky potrebné servisné práce, aby Vaša brána mala nový vzhľad šmrnc!

Patrite aj Vy k majiteľom kvalitnej brány, ktorú Vám odborne nainštalujeme! Vyberáme z ukončených realizácií

Menu